Par Brūzi

Vairāk nekā četrus gadu simtus Cēsu Vecais alus brūzis kalpojis par vienu no Cēsu pilsētas simboliem. Atzīts par nozīmīgu vēsturisko mantojumu un iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tomēr pēdējās desmitgades laikā pamests un nepilnīgi izmantots.

Līdz ar mākslas un zinātnes centra izveidi Cēsu vecais alus brūzis ir gatavs piedzimt no jauna.

Brūža koncepts pieejams šeit

Pašlaik brūža īpašnieks ir nodibinājums „Vides risinājumu institūts” (VRI) – sabiedriskā labuma organizācija, kurā darbojas zinātnieki, mākslinieki, inženieri un speciālisti, kuriem rūp apkārtējā vide. Mūsu mērķis ir atdzīvināt tā kultūrvēsturisko vērtību, apvienojot vēsturisko arhitektūru ar nākotnes vīzijām.

Brūzim ir paredzēts kļūt par platformu jaunajiem zinātniekiem, māksliniekiem un citu nozaru speciālistiem, radot telpu, kurā kopējiem spēkiem risināt vides un dabas problēmas un modelēt nākotnes attīstības virzienus.

Mūs iedvesmojis Leonardo da Vinči – ģēnijs, kurš, apvienojot mākslu un zinātni vienā personā, spējis domāt pāri savam laikmetam, tāpēc ieviesis sava laika vērienīgākās inovācijas. Mēs augstu vērtējam kā zinātni, tā mākslu. Abām raksturīgs radošs destruktīvisms – liek atteikties no pastāvošās domāšanas iekārtas un paplašināt savu skatījumu, lai nonāktu pie jaunām idejām un efektīviem risinājumiem.

Laipni lūdzam Jūs būt daļai no mūsu sapņa un doties līdzi mums šajā aizraujošajā ceļojumā!

Par interesējošiem jautājumiem lūdzam sazināties šeit.