Dalībniekiem

Informācija kampaņas dalībniekiem

Vides risinājumu institūts (VRI) sabiedriskās zinātnes kampaņas “Dzīvā augsne” ietvaros aicina jauniešus iepazīt augsnē mītošās dzīvās radības un to lomu augsnes bioloģiskās aktivitātes veidošanā. Lai to izdarītu pētnieki izstrādājuši speciālu uzdevumu "Kas dzīvo augsnē?", kuru veicot jaunieši var ielūkoties tajā, kas notiek zem augsnes virskārtas – cik daudz kukaiņu mīt augsnē un kā tie ietekmē augu barības vielu aprites ciklu.

Klikšķini uz attēla un aizpildi otro datu ievades anketu, kas jāaizpilda vasaras beigās / rudens sākumā, pēc tējas maisiņu izrakšanas. 

 

Lai veiktu VRI pētnieku uzdevumu "Kas dzīvo augsnē?" noskaties video.

 

Klikšķini uz attēla un aplūko augsnes dzīvnieku bilžu noteicēju.

Klikšķini uz attēla un aplūko augsnes dzīvnieku bilžu noteicēju.

VRI pētniece Rūta Abaja skaidro augsnē radību iepazīšanas nozīmību: “zālāju kvalitāti, auglību un veselību nosaka augsne un tajā dzīvojošie kukaiņi, sēnes, baktērijas un citi dzīvie organismi. Ir svarīgi pazīt un rūpēties par augsnes dzīvajām radībām, jo tā mēs varam saglabāt zālāju un augu daudzveidību.”

Lai iepazītu augsnē mītošos dzīvos organismus, noskaties kukaiņu zinātnieka Dr. Voldemāra Spuņģa prezentāciju.

 

 

Kampaņas "Dzīvās augsne" uzdevums

Kampaņas "Dzīvās augsne" pirmā datu ievades anketa

Klikšķini uz attēla un aizpildi pirmo kampaņas "Dzīvās augsne" datu ievades anketu

 

Klikšķini uz attēla un aplūko Vides risinājumu institūts rīkotās Zālāju izpētes kampaņas "Dzīvā augsne" augšņu pētnieka rokasgrāmatu.

Pamācību video kampaņas "Dzīvā augsne" dalībniekiem

 

Jautājumu gadījumā sazināties ar kampaņas “Dzīvā augsne” koordinatori:

Signe Laizāne

+371 25468682

signe.laizane@vri.lv

 

Kampaņu organizē Vides risinājumu institūta un Latvijas Universitātes pētnieki sadarbībā ar Vides izglītības fonda Ekoskolu programmu un biedrību “Latvijas Mazpulki”.

Kampaņu “Dzīvā augsne” norisinās projekta “Zālāju atjaunošana un to dažādas izmantošanas veicināšana” LIFE16 NAT/LV/000262 (GrassLIFE) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta ES LIFE+ programma, Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija, kā arī līdzfinansē projekta partneri.

Vairāk par projektu GrassLIFE lasi šeit.