Jau gadu Vides risinājumu institūta (VRI) pētnieki sadarbojas ar vadošo ārstniecības augu audzēšanas uzņēmumu Ziemeļeiropā SIA “Field and Forest” un dabīgās kosmētikas izejvielu ražotāju SIA “Alternative Plants”, lai no pārstrādes atkritumiem izstrādātu j…
Vides risinājumu institūta (VRI) pēcdoktorante Katrit Karus aicināta piedalīties Starptautiskās limonoloģijas biedrības 35. kongresā. Tajā pētniece prezentēs Latvijas un Igaunijas ezeru barības ķēžu izpētes rezultātus. Jau trīs gadus Vides risinājumu institūts īsteno visaptverošu ezeru iz…
Vides risinājumu institūta (VRI) pētnieki speciāli ierīkotā klimata kamerā pavairo apdraudētus ārstniecības un aromātisko augus, lai tos pielāgotu audzēšanai bioloģiskajā lauksaimniecībā. Vairākiem savvaļā apdraudētiem augiem piemīt retas īpašības, ka…
Lai modernizētu zālāju un lauksaimniecības zemju apsaimniekošanas uzraudzību, 2018. gadā Vides risinājumu institūta datu zinātnieki izstrādāja satelītu un aviācijas datos balstītu rīku, ko iespējams pielietot zemes seguma, zemes lietojuma un lauksaimniecības zemju izpētē. Šāda r…
Vides risinājumu institūta (VRI) pētnieki sadarbojas ar vadošo ārstniecības augu audzēšanas uzņēmumu Latvijā SIA ‘Field and Forest’ un izstrādā inovatīvas žeņšeņa un Ķīnas zirdzenes audzēšanas tehnoloģijas. Tālāk iegūtās zināšanas izmantos tēju ražotā…
Jau vairāk nekā divus gadus Vides risinājumu institūts (VRI) pēta, kā pielāgot savvaļas ārstniecības un aromātiskos augus bioloģiskajai lauksaimniecībai. Pētījumā iegūtās zināšanas vērtēs bioloģiski sertificēta saimniecība SIA “Field and Forest”, lai saprastu, kuras augu sugas b…
Ziemeļeiropas zemju īpašniekiem un apsaimniekotājiem pašlaik nav pieejama precīza un visaptveroša informācija par savvaļas un brīvās turēšanas dzīvnieku populācijām. Vides risinājumu institūts, apvienojot zināšanas un pieredzi ar ekspertiem no JAMK Lietišķ…
Vides risinājumu institūta (VRI) pētnieki sadarbojas ar uzņēmumu SIA “Field and Forest”, lai ārstniecības un aromātisko augu ražošanas procesam izstrādātu bezatkritumu tehnoloģijas. Gala rezultātā iegūstams jauns produkts ar augstu pievienoto vērtību – bioloģisks kaitēkļu…